ABD’li medya kuruluşu CNBC’nin gerçekleştirdiği bir ankete göre, Y kuşağı milyonerlerinin çoğu varlıklarının büyük kısmını kripto paralarda tutuyor ve son fiyat düşüşlerine rağmen gelecek yıl daha fazla kripto satın almayı hedeflediklerini söylüyorlar.

Y kuşağı milyonerlerinin %83’ü kriptoya sahip. Bunların hemen hemen yarısı gelecek yıl kripto yatırımlarına ekleme yapmayı planlıyor. Ankete katılanlardan yalnızca %6’sı yatırımlarını azaltacağını söyledi.

CNBC ile birlikte bu anketi gerçekleştirne pazar araştırması ve danışmanlık firması Spectrem Group‘un Başkanı George Walper, “Farklı varlıklı nesiller arasında büyük bir fark var” dedi.

CNBC’ye göre Y kuşağı milyonerlerinin %53’ünün varlıklarının yarısı kriptodayken, bu grubun üyelerinin yaklaşık %33’ü varlıklarının en az %75’ini bitcoin (BTC), ethereum (ETH) ve diğer coinlere yatırdı.

Bu rakamlar, grubu daha yaşlı milyonerlerle taban tabana zıtlaştırıyor.

Walper, “Varlık yönetimi sektörünün, bunları gerçekten farklı nesiller olarak düşünmeleri gerektiğini kabul ettiğinden emin değilim. Çoğu firma bunu görmezden gelmeyi umuyordu. Ancak Y kuşağı milyonerleri sadece kriptoyla sınırlı kalmayacak” dedi.

Ayrıca şirketin başkanına göre Y kuşağı milyonerleri, kripto paraların doğasında bulunan yüksek fiyat volatilitesine alışmış görünüyor.

Walper, “Volatiliteden memnun oldukları görülüyor” dedi.