Dusk Network, kendisini Sıfır Bilgi kanıtları ve yeni Özel PoS lideri çıkarma tabanlı fikir birliği protokolü ile desteklenen programlanabilir ve gizli menkul kıymetler için bir blok zinciri olarak tanımlıyor. Dusk Network, finansal uygulamalar için bir gizlilik blok zinciridir. Gizli Güvenlik Sözleşmesi (XSC) standardına güç veren ve yerel gizli akıllı sözleşmeleri destekleyen bir katman-1 blok zinciridir.

Dusk Network, finansal piyasaların gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Tasarımının merkezinde ölçeklenebilir bir kamu altyapısı, işlemlerin doğrudan sonuçlandırılması ve katı veri gizliliği yer alır.

  • Doğrudan yerleşim kesinliği. Dağıtılmış bir Finansal Piyasa Altyapısı (dFMI), işlemlerin net ve nihai çözümünü sağlamalıdır. On Dusk Network işlemleri hızlıdır, tamamlanması birkaç saniye sürer ve anında zincir üzerinde kesinliğe ulaşır.
  • Mahremiyet. Dusk Network, tam kullanıcı gizliliği sağlar ve merkezi olmayan uygulamaların ve üçüncü tarafların, veri gizliliği sunarken katı uyumluluk gereksinimlerine uymasını sağlar. Bu, zincir üzerinde iş süreçlerini gerçekleştirme yeteneğini artırarak önemli maliyet düşüşüne yol açar.
  • Halk. Kullanıcıların Dusk Network blok zincirini kullanmak için güvenilir bir yetkilinin onayına ihtiyacı yoktur. Ayrıca, katılmak için yalnızca minimum işlem gücü ve mütevazı BT kaynakları. DUSK belirtecine sahip olan tüm kullanıcılar fikir birliğine katılabilir.

Dusk Network, Phoenix adlı bir işlem modelinin kullanılmasıyla hem işlemlere hem de akıllı sözleşmelere gizlilik ve anonimlik getirmeye odaklanıyor. Ek olarak, Dusk Network’te dağıtılan belirteçler, Phoenix’e dayalı, özellikle güvenlik belirteçleri için modellenmiş, gizliliği koruyan hibrit bir model olan Zedger’in üzerine inşa edilebilir.

‘Ayrılmış Bizans Anlaşması’ (SBA) konsensüs mekanizması ağın güvenliğini sağlar. Dusk Network ekibine göre, SBA, kriptografik sıralama (piyango), gizli zaman kilitli işlemler (özel hisse miktarları) ve bir itibar modülü gibi mevcut fikirleri birleştirdiği için temeldeki Hisse Kanıtı (PoS) mekanizması üzerinde bir gelişmedir. dürüst düğümleri seçme şansını artırmak ve ademi merkeziyetçiliği daha da teşvik etmek.

DUSK belirteçleri, işlemleri ve atomik takasları başlatmak veya akıllı sözleşmelerin dağıtımı için bir yardımcı program belirteci olarak kullanılabilir. DUSK, fikir birliğine katılmak için de istiflenebilir ve DUSK cinsinden değer alışverişi için bir araç olarak hizmet eder. Gelecekte ekip, DUSK’ı bir zincir üstü yönetişim sistemine ekleyerek kullanım durumlarını genişletmeyi planlıyor.

Dusk Network 2018’de kuruldu ve merkezi Hollanda’nın Amsterdam kentinde bulunuyor.