Küresel yatırım bankası Goldman Sachs, metaverse’in 8 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini tahmin etti. Diğerleri de benzer şekilde metaverse’nin multitrilyon dolarlık bir pazar olduğunu tahmin etti.

Goldman Sachs, Metaverse’in 8 Trilyon Dolarlık Bir Fırsat Olabileceğini Söyledi

Küresel yatırım bankası Goldman Sachs, metaverse’in 8 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini tahmin etti. Goldman Sachs’ın analisti Eric Sheridan, bankanın metaverse tahminini “Exchanges at Goldman Sachs” başlıklı “Metaverse ve web 3.0’ı anlamak” başlıklı son bölümünde açıkladı.

İlerideki metaverse’nin evrimi ve potansiyel fırsatın ne kadar büyük olabileceği soruldu. Analist cevap verdi:

Bunun gelir ve para kazanma tarafında 8 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini düşünüyoruz.

“Bugün küresel ekonominin yaklaşık %20’si, %25’i olan dijital ekonomiye bakıyoruz… Dijital ekonominin büyümeye devam ettiğini görüyoruz ve bunun üzerine bu dijitalin içinde ve onunla birlikte büyüyecek bir sanal ekonomi görüyoruz. ekonomi,” diye açıkladı analist.

“Bütün potansiyel sonuçların orta noktasında 8 trilyon dolar olmak üzere 2 trilyon dolardan 12 trilyon dolara kadar çeşitli sonuçların sayısını bu şekilde bulduk” diye açıkladı.

Birkaç kişi meta veri deposunun potansiyel boyutunu tahmin etti. Rakip yatırım bankası Morgan Stanley, geçen yıl Kasım ayında benzer şekilde metaverse’nin 8 trilyon dolarlık bir pazar fırsatı olduğunu tahmin etmişti.

Aralık ayında, Bank of America’nın stratejisti Haim Israel, metaverse’nin kripto para birimlerinin yaygın olarak para birimi olarak kullanılacağı büyük bir fırsat olduğunu söyledi. “Kesinlikle bunun çok büyük, büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum ” diye vurguladı.

Bu arada, Ark Investment Management CEO’su Cathie Wood, metaverse’in trilyon dolarlık bir pazar olacağını söyledi ve kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments, metaverse’in potansiyel 1 trilyon dolarlık bir iş fırsatı olduğunu söyledi.

Kevin H.