Brüksel Parlamentosu üyesi Christophe De Beukelaer, bu yıl maaşının tamamını bitcoin olarak alacağını söyledi. Teknolojinin tüm endüstrileri bozacağına ve kripto benimsemenin üstünlük olacağına inanıyor.

Belçika Milletvekili Tüm Maaşını Bitcoin Olarak Alacak - Kendine Güvenen Kripto Kabulü 'Üslü' Olacak

Belçika Milletvekili Tüm Maaşını Bitcoin Olarak Alacağını Söyledi – ‘Artık Bu Yeni Dünyadan Habersiz Kalamayız’

Brüksel Parlamentosu üyesi Christophe De Beukelaer, kişisel web sitesinde bir blog yazısında 2022 maaşını bitcoin olarak alacağını söyledi.

Milletvekili, “Blockchain ile, 30 yıl önce internette yaşadığımızla aynı düzende bir devrimin şafağındayız” dedi. Tüm sektörlerin “bozulacağına” inanıyor, diğer ülkelerde “büyük kurumların bu devasa fırsatı kaçırmamak için kripto varlıklarına büyük yatırım yapmaya başladığını” sözlerine ekledi.

“Nüfusu gelmekte olan bu toplumsal değişikliklerden haberdar etmenin politikacıların görevi olduğuna” dikkat çekerek şunları vurguladı:

Artık bu yeni dünyadan habersiz kalamayız. Arabalar ve ampuller göründüğünde, arabaya veya muma tutunmak gibi bir şey. Benimseme üstel olacak.

Bitcoin ve kripto endüstrisi etrafında ilgi yaratmak için, yasa koyucu “2022’nin tamamı için maaşının tamamını bitcoin’e dönüştürmeye karar verdi”, gönderi ayrıntıları.

Milletvekili görüş bildirdi:

Avrupa’da, dünyada değil, böyle bir yaklaşımla kripto para birimlerine dikkat çekmek isteyen ilk kişiyim.

İlk üç maaşını kripto para biriminde alan New York belediye başkanı Eric Adams’a atıfta bulundu. İlk maaşı yakın zamanda Coinbase aracılığıyla bitcoin ( BTC ) ve ethere ( ETH ) dönüştürüldü. Belediye Başkanı Adams, New York şehrinin teknolojiye açık olduğuna dair bir mesaj göndermek için maaşını bitcoine çevirdiğini söyledi .

“Bence Brüksel ve Belçika’nın kripto para birimi endüstrisinde ön saflarda yer alması için çok geç değil. Halihazırda bu alanda bazı harika şirketlerimiz var… ama kendimizi net bir şekilde konumlandırmanın ve gerçek bir ekosistem yaratmanın zamanı geldi,” diyerek sözlerini tamamladı De Beukelaer.

Kevin H.