Bir ABD tüketici anketi, şu anda kripto para birimine sahip olmayan katılımcıların %25’inin kriptoya yatırım yapmayı planladığını gösteriyor. “2021 kripto için iyi bir yıldı. Kripto sahibi olan katılımcıların yarısından fazlası, geçen yıl içinde alana yatırım yapmaya başladıklarını bildirdi.”

Ankete %47’si erkek olan 18 yaş ve üzeri toplam 3.144 ABD’li yetişkin katıldı.

Raporda, “Kripto endüstrisi 2021’de ana akım büyüme gördü, ancak bu hala çoğu insan için niş bir konu” diyor ve detaylandırıyor:

2021 kripto için iyi bir yıldı. Kripto sahibi olan katılımcıların yarısından fazlası, geçen yıl içinde alana yatırım yapmaya başladıklarını bildirdi.

Sonuçlara göre, “Katılımcıların %47’si kripto sahibi olmadıklarını ve bunu planlamadıklarını söylüyor” ve “Yaklaşık %28’i şu anda kripto sahibi olduklarını belirtiyor.” Rapor şunları ekliyor:

%25’i şu anda kripto sahibi olmadıklarını, ancak gelecekte almayı planladıklarını söyleyerek, gelişmekte olan alan hakkında meraklarını sürdürdüklerini belirtiyor.

Kripto endüstrisinin geleceği hakkında ne düşündükleri sorulduğunda, %42’si kararsız olduklarını ve bu konuda fazla bir şey bilmediklerini söylerken, %23’ü kendilerine güvenmediklerini ve “hepsi bir aldatmaca/balon ve çökecek” düşündüklerini söyledi. ” Bu arada, %19’u kripto endüstrisinin para tanımını değiştireceğini düşünüyor ve %16’sı büyüyeceğini düşünüyor, ancak çok fazla değil.

Ankete Göre ABD'li Yetişkinlerin %25'i Kriptoya Yatırım Yapmayı Planlıyor

Kripto para birimine yatırım yapma nedenlerine gelince, %40’ı cevap olarak “daha uzun yatırım potansiyeli”ni, %27’si “genel faiz”i ve %18’i “kısa vadeli yatırım potansiyeli”ni seçti.

Bu arada, kripto yatırımcılarının en umut verici olduğuna inandıkları sektörler, karşılıksız tokenler (NFT’ler) ve merkezi olmayan finans (defi) – her ikisi de katılımcıların %37’si tarafından seçildi. Üçüncü en umut verici alan, yanıt verenlerin %36’sı tarafından seçilen metaverse’dir.

Kevin H.